Shadowbox.init();
1 grudnia 2020 r.
Targi METAL łączą branżę

....w Targach Kielce w dniach od 14 do 16 października 2020.

To przedsięwzięcie, nasycone innowacjami od lat stanowi platformę wymiany branżowych doświadczeń.

Pandemia koronawirusa poważnie zahamowała rozwój światowej gospodarki. Przede wszystkim sytuacja epidemiologiczna miała duży wpływ na możliwość tradycyjnego funkcjonowania większości firm i instytucji, w tym na organizację imprez targowo-wystawienniczym. W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 27 maja, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 6 czerwca będzie możliwość ponownej organizacji targów i kongresów w Polsce. Na takie rozporządzenie czekali zarówno organizatorzy, wystawcy oraz zwiedzający, dla których wydarzenia targowe to nie tylko idealna okazja do spotkania, ale też zapoznanie się z nowościami w branży.

 Dla osób zaangażowanych w branżę odlewniczą Targi METAL to już tradycja. Na tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie najnowszych technologii, maszyn i urządzeń, które na co dzień wykorzystywane są w branży. W przestrzeniach targowych spotykają się najwięksi międzynarodowi gracze, którzy od dawna działają w tym obszarze gospodarki. Co roku firmy z Niemiec, Włoch, Czech, Szwajcarii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Turcji i Chin przybywają do Kielc, a samo wydarzenie stało się rodzajem pomostu między Wschodem a Zachodem.

 Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest ciągły rozwój i prezentacja najnowszych rozwiązań technologicznych podczas wystawy. Targi są również ogromną dawką merytoryki, dlatego w czasie każdej edycji nie może zabraknąć konferencji połączonych z panelami dyskusyjnymi, seminariów, spotkań matchmakingowych i networkingowych.

Rok 2018 zapisał się wielkimi literami w historii samej imprezy. Według szacunków organizatora, w kieleckim ośrodku można było zapoznać się z ofertą blisko 300 wystawców z 28 krajów. Wystawa zorganizowana została na niemal 10 000 metrach kwadratowych. „Przemysłowa Jesień 2018” była rekordowa i wyniosła blisko 4 000 branżowych zwiedzających - przedstawicieli takich sektorów przemysłu jak: odlewniczy, maszynowy i elektromaszynowy, kolejowy, stoczniowy, zbrojeniowy, robotyki i automatyki, motoryzacyjny oraz przemysł lotniczy. Przybyli oni do Targów Kielce z najdalszych zakątków świata, m.in. Austrii, Belgii, Estonii, Francji, Litwy, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Uzbekistanu, Niemiec, Czech, Włoch, Ukrainy, Węgier, Białorusi, Słowacji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Słowenii, Rosji, Turcji, Indii, Chin oraz Japonii. Wśród kilku tysięcy specjalistów z całego świata byli uczestnicy 73. Światowego Kongresu Odlewnictwa. Od dawna parterami wydarzenia w Targach Kielce są liczące się w branży zagraniczne organizacje odlewnicze. Przy realizacji imprezy organizatorzy współpracują między innymi z: Włoskim Stowarzyszeniem Dostawców Maszyn i Materiałów dla Odlewni AMAFOND, Stowarzyszeniem Odlewników i Metalurgów Republiki Białoruś, Chińskim Stowarzyszeniem Odlewniczym (CFA) i STOP - Stowarzyszeniem Technicznym Odlewników Polskich.

Swój udział w zbliżającym się wydarzeniu zapowiedziały już m.in.: ASK CHEMICALS, METALS MINERALS, GUSS-EX, INDUCTOTHERM EUROPE (Wielka Brytania), HERAEUS Electro-Nite Polska, MAMMUT Polska, SIM (Włochy), TERMMETAL, SYKOFIN (Słowenia), PROMET GROUP (Czechy), ExOne (Niemcy), ITA, PRECODLEW, ZĘBIEC, TERMTECH, Foundry Service Agency, FERRUS, KANTHAL (Niemcy), Industrial Solution Group, Spectro Poland, KOM-ODLEW, OMS PRESSE (Włochy), COMETEL (Hiszpania).

Jedną z imprez towarzyszyć Międzynarodowym Targom Technologii dla Odlewnictwa METAL będą Targi Obróbki Cieplnej Metali HEAT TREATMENT. Wystawcy i zwiedzający docenili biznesowy charakter wydarzenia, które swój debiut miało w podczas edycji 2018. Wydarzenie okazało się hitem ostatnich targów, cieszącym się dużym zainteresowaniem firm z branży obróbki cieplnej metali.

Nowoczesne maszyny i urządzenia wykorzystywane w przemyśle metali niezależnych, jak również surowce, komponenty oraz materiały stosowane do procesów metalurgicznych pokazane zostaną w czasie XVI edycji Międzynarodowych Targów Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Niezależnych ALUMINIUM & NONFERMET.

Kolejnym wydarzeniem wchodzącym w skład „Przemysłowej Jesieni” są Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH. Kielecki ośrodek już po raz dwudziesty siódmy będzie gościł producentów przyrządów i maszyn pomiarowych, maszyn do specjalnego zastosowania oraz aparatury do prób nieniszczących. W ofercie targów pojawią się systemy oprogramowania do komputerowego wspomagania zapewnienia jakości oraz systemy optyczno-elektroniczne.

Recykling metalu to skuteczny sposób na zminimalizowanie kosztów wytwarzania nowych produktów. Dlatego dzisiejszy recykling ma znaczący wpływ na oszczędności dla poszczególnych firm. Z nowoczesnymi metodami przetwarzania goście wydarzenia będą mogli zapoznać się podczas targów RECYKLING, które obejmują przetwarzanie metali niezależnych, takich jak m.in. miedź, cynk, ołów oraz metale lekkie i szlachetne.

Warto pamiętać o dacie 14-16 października 2020 roku i odwiedzeniu Targów Kielce.


Źródło: Targi Kielce

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012